Tájékoztatás

2017. január 21-én 15.00 órakor az ecsédi Művelődési Házban Ecséd Községi Önkormányzat képviseletében Maksa Mátyás polgármester közmeghallgatást tartott. Tájékoztatást adott a 2016. év gazdálkodásáról, az elvégzett munkákról, a teljesített feladatokról. Eszerint: elkészült a Központi Konyha új kerítése, a tájékozódás elősegítése érdekében információs és utcanév-táblák kerültek kihelyezésre. Új kerékpártárolók és szemétgyűjtők vették át a helyüket a régi, elhasználódott eszközöknek. A község üdvözlőtáblái is teljesen új arculatot vettek fel. A 2016. évben továbbfolytatódtak az út- és járdaépítések. Megtörtént a Központi Konyha, és a Községi Könyvtár tetőszerkezetének és – héjazatának cseréje. Teljes belső átépítéssel egy korszerű egészségügyi komplexumot kapott a település, melyben a fogorvos, a háziorvosok és a védőnői szolgálat ideális körülmények között működve tudja teljesíteni a páciensek ellátását. Az Ecséd Községi Önkormányzat belső tere is fejlesztésre került: a komfortos ügyfélbarát környezet kialakításához hozzájárultak ecsédi, illetve ecsédi kötődésű amatőr művészek munkái. Mindemellett megtörtént a fűtés- és villanykorszerűsítés, az irodákba klímák kerültek felszerelésre. A minőségi szolgáltatás érdekében új informatikai eszközök kerültek beszerzésre. Szintén megújult az Ecsédi Gyöngyszem Óvoda tálalókonyhája. Az intézmény alkalmazkodva a 21. század kihívásához IKT eszközökkel lett felszerelve, hogy az ecsédi óvodás kisgyermekek digitális írástudásának kialakítása is elkezdődhessen. A csoportszobák padlózata kicserélődött, megtörtént a bútorzat felújítása, és a kicsinyek sok-sok új játékot, fejlesztőeszközt kaptak. „Azon elképzelésem is valóra vált az idei évben- mondta a polgármester-, hogy méltó emléket állítsunk településünkön az 1956-os forradalom és szabadságharc hőseinek.” Annak érdekében, hogy eleget tegyünk a törvényi előírásnak, illetve annak, hogy a hozzátartozók egyszerűbben megtalálják elhalt szeretteik sírhelyét, jelölést kaptak a temetőben a parcellák, mindemellett alkalmazkodva korunk temetkezési szokásaihoz 4 urnafal került felállításra, illetve a 2016. évtől lehetőség van urnasírhely, valamint mélyített sírhely igénybevételére. Az információáramlás hatékonyabb biztosítása érdekében megújult a település honlapja. Az Ecsédi Richter Gedeon Általános iskola működtetési költségeihez Ecséd Községi Önkormányzat 1 millió 165 ezer forint hozzájárulást fizetett havi szinten. Az iskola működtetése 2017-ben állami feladattá vált. Folyamatban van a község Helyi Építési Szabályzatának módosítása. 2017-ben a törvényi előírásoknak megfelelően kialakításra kerül a településképről szóló rendelet. Lebontásra került az Akácfa utca 119. szám alatt lévő lakóingatlan, amelynek költségét, az 1 millió 600 ezer forintot az önkormányzat viselte. A karácsonyi jótékonysági est bevételéből 36  kisiskoláskorú gyermeket nevelő rászoruló család részesült élelmiszercsomag támogatásban. 425 fő 70 év feletti időskorú kapott karácsonyi élelmiszercsomagot. 102 fő részesült szociális tűzifa támogatásban. Maksa Mátyás polgármester beszélt a 2017. év megvalósítandó feladatairól, terveiről is. Elkezdődik a Központi Konyha belső felújítása és eszközparkjának cseréje. Megvalósul az Ecsédi Gondozási Központ és a Temető ravatalozójának a felújítása. Felállításra kerül a Szabadság utca 596 hrsz-ú területén a Trianoni emlékmű. Továbbfolytatódik a járdafelújítás. Folyamatosan zajlik az ASP rendszerhez való csatlakozás megvalósítása. Több pályázat is benyújtásra került, többek között óvodai tornaszoba építésére, csapadékvíz-elvezető kiépítésére, stb.. „Bízom abban, hogy a 2017. év is a szorgos hétköznapok jegyében telik, minek eredményeképpen községünk még élhetőbbé válik. A fejlődés, a település fejlődése prioritást élvez”-emelte ki a polgármester.

A tájékoztatást követően a megjelentek mondhatták el véleményüket, tehették fel kérdéseiket.

 

 

 

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail-címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük